12 Nisan 2016 Salı

Kiko Water Eyeshadow - 201&204


Malum artık Kiko ülkemiz sınırları içerisine girdi ve ilk mağazasını İstanbul Bakırköy'de Capacity Avm'de açtı.
Bende birkaç ay önce Almanya'dan arkadaşıma sipariş ettiğim bu 2 güzel farın yazısını ancak yazabiliyorum.
Eğer ki Kiko'dan ne alsam diyorsanız bloğumda ki Kiko etiketinde yer alan ürünleri okuyup, fikir edinebilirsiniz.Kiko'nun şu zamana kadar denediğim ürünlerini genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim.
İlgi çekici ambalajları ve tasarımları olan ayrıca sık sık koleksiyon ürünleri çıkaran bir marka olması sebebiyle Kiko ayrıca dikkatimi çekiyor.
Ama markanın en dikkat çeken ürünlerinden birisi sanırım bu gördüğünüz water eyeshadowları hem tasarımları hem de yapıları güzel.
Bu farlar bana hem yapıları hem de biraz tasarımının benzerliği ile MAC'in Extra Dimension farlarını anımsatıyor.
Her ikisinin de yapısı yumuşak, hafiften tozutma problemi var, rengini kolayca veriyor ve bazsız bile kalıcılıkları gayet iyi ayrıca ıslak/kuru uygulanabiliniyorlar.
Hafif parlaklar ama her ikisinin de içerisinde sim yok yani uyguladığınızda parlak, ışıltılı bir görünüm var fakat asla rahatsız edici değil çok doğal duruyor.

Kuru

Islak

Islak uygulandığı zaman renkler daha çok ortaya çıkıyor ben genelde kuru uygulamayı tercih ediyorum ve tüm gün kalıcı olması için mutlaka öncesinde far bazı uyguluyorum.

Kısaca Kiko'nun bu farlarını çok sevdim tabi aklımda denemek istediğim daha bir dolu Kiko ürünü var.
İlk fırsatta mağazasına gidip doyasıya ürünleri mıncıklamak istiyorum çok şükür sonunda Kiko'ya kavuştuk darısı gelmesini istediğimiz diğer markaların başına diyorum.:)

Son olarak water eyeshadowların Türkiye fiyatı İnstagram'da takip ettiğim bazı arkadaşlardan gördüğüm kadarıyla 35.90 ki bu farların fiyatı yurtdışında da 8.90 euro yani 28-29 Türk lirası yani yurtdışı ile arasında çok uçurum fark yok.

9 yorum:

 1. Benim de bir tane Kiko farım var çok beğeniyorum. İstanbul'a gelince Kiko ve İnglot'a uğamaya çalışacağım. Tek sorun evime çok uzaklar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kiko merkezi yerde ama İnglot TEM kenarında cidden çok ters bir yerde ama yine de ülkemiz sınırları içerisinde olduğunu bilmek yetiyor.:))

   Sil
 2. Islak duruşları bir harikaymış!!! Ben olsam hep ıslak uygularım herhalde :) Neyse ki Kiko yurtdışında indirimlerini sık yapan bir marka, 35,90 tekli far için bir miktar fazla gibi ama indirimde alınır :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Islak güzel ama işte farın güzelliğine kıyamadığım için kuru kullanıyorum.:)
   İnşallah o indirimleri burada da sıkça yaparlar.:)

   Sil
 3. ıslak duruşunu sevdim,renkler de müthiş :)!

  YanıtlaSil
 4. Renkler harika ben özellikle ıslak duruşlarına bayıldımmm ♥

  YanıtlaSil
 5. o soldaki far her gördüğümde içimin gittiği bir far umarım gittiğimde bulurum..

  YanıtlaSil
 6. Renkler çocuk k güzel ama biraz pahalı sanki. Çünkü İtalya'da yaşayan arkadaşım seneler önce kiko yüzde bana anlatırken, İtalya'nın flormarı demişti.

  YanıtlaSil