5 Şubat 2019 Salı

MAC Studio Fix Powder Plus FoundationBu ürün benim MAC'ten aldığım ilk fondöten çünkü markanın tüm fondötenleri bana koyu geldiği için hiç alamamıştım.
Çok beyaz tenli olmanın dezavantajı ama MAC renk skalasını baya genişletti ve hem likit fondötenlerinde hem de pudralarında her ten rengine göre bir ton mutlaka var.
Benim aldığım renk NC10 skaladaki en açık renk benim gibi süt şişesi kadar beyaz tenlilere tam uyan, doğal duran bir ton:)
Kışın kuru olan cildim yazın karmaya dönüyor ve fondöten yerine daha çok pudra tercih ediyorum.
MAC'in Studio Fix serisinin bu ürünü pudra fondötenlerden ve hafif yapısına rağmen çok iyi bir kapatıcılığı var.
Ben bu pudrayı bazen tek başına bazen de fondöten üzerine hafifçe uyguluyorum her iki türlü de ortaya çıkan sonucu seviyorum.
Yazın özellikle güneş kremini sürdükten sonra kapatıcı ve pudrayı kullandım sağlıklı, doğal bir görüntü elde ettim.
Kışın kuruyan cildimde pudranın kötü durmaması için öncesinde mutlaka yağ ile nemlendiriyorum böylece asla pul pul durmuyor.15 gramlık baya büyük bir gramaja sahip öyle kolay kolay bitmez.
Ürünün içerisinde aynası ve altında süngeri var ama ben o süngeri pek kullanmıyorum.
Genelde MAC'in 129 numaralı pudra fırçası ile uyguluyorum ama Sigma'nın F80 veya F82 kabuki fırçaları ile uygulayınca daha kapatıcı oluyor.
Bu pudrayı kesinlikle fırça ile uygulamalısınız süngerle hem ortaya doğal bir görüntü çıkmıyor hem de biraz zaman sonra pudra taşlaşabiliyor.

Eğer fondöten üzerine kullanacaksanız asla yoğun uygulama yapmayın ve kapatıcılığı yüksek bir fondöten üzerine kullanmayın.
Kapatıcılığı yoğun bir fondöten üzerine bir de bu pudrayı geçince yapay, abartılı bir görüntü ortaya çıkabiliyor.
Ama kapatıcılığı az bir fondöten veya bb krem üzerine sürünce resmen kadifemsi bir duruşu var.Yağlı, karma ve normal ciltlerin severek kullanacağı çok kuru ciltlerin belki yazları kullanabileceği bir ürün.
Malesef son zamlarla fiyatı 179 liraya çıksa da MAC'in yılda bir-iki kez yaptığı indirimlerde denk getirip biraz daha uyguna alabilirsiniz.

2 yorum:

  1. shiseido'nun bir pudra fondötenini kullanmıştım fena değildi ama çok da sevdim diyemem..

    YanıtlaSil
  2. Ben de pudra çok sevmiyorum ama mağazada bunu denediklerinde epey beğenmiştim :) güle güle kullan canım!

    YanıtlaSil