26 Aralık 2016 Pazartesi

Bitenler (36)


Yaklaşık 7 aydır Bitenler yazısı yazamadım yazın malum ev taşınma süreciydi sonrasında hamilelikti derken blogla çok ilgilenemedim.
Bloğa yeniden yazmaya başlayınca da elim bir türlü Bitenler yazısını yazmaya gitmedi.
Gerçi bu gördüğünüz kutudakiler haricinde arada çöpe gidenler olmadı değil artık kalanları yazacağım.
Bu süre zarfından biriken bi dünya ürünün içinde beni en çok makyaj ürünü bitirmiş olmak mutlu etti.
Hatta 1 yıldır bitirmeye uğraştığım The Balm'ın Balm Jovi Paletini bitirdim bu konuda pek bi mesudum:)
Gelelim Biten ürünlere umarım sıkılmadan bu uzun yazıyı okursunuz.:DDouglas Duş Jeli: Douglas mağazaları kapanmadan önce almıştım daha doğrusu bir ürün alırken yanında zoraki satmışlardı.
Çok güzel bir duş jeli olduğu söyleyemeyeceğim idare eder bir üründü ve gramajı az olduğu için kısa sürede bitti.

Avon Senses Mystque Kremli Duş Jeli: Avon'un duş jellerini severek kullanıyorum indirimde denk geldikçe her zaman alıyorum.
Bu da kremli seridendi güzel köpüren, temizleyen bir duş jeli bi ara yine alırım.

Avon Senses Lagoon Duş Jeli: Bu da kokusunu sevdiklerimden, bittikçe aldıklarımdan tabi bu sürede çöpe giden bir dolu duş jeli oldu ben sadece bu 3 tanesini saklamışım.:)

Avon Planet SPA Zeytinyağlı Vücut Peelingi: Kullandığım en güzel vücut peelinglerinden birisi ve indirime girdiği zaman birkaç tane birden almayı düşünüyorum.
Yazısı için tık tık


Biten şampuanlar arasında malesef yanlışlıkla çöpe giden İnsight markasının şampuanı da var hatta bi ara onun ayrıntılı yazısını da yazacağım.

Sunatural Şampuan: Yağlı saçlara uygun bir üründü içeriği tamamen bitkisel, memnun kaldığım şampuanlardan biri oldu.
Yazısı için tık tık

Toni&Guy Reconstruction Mask - Yeniden Yapılandırma Maskesi: Çok sevdiğim bir ürün sanırım bu biten 2 veya 3. kutu olması lazım elimde ki saç maskeleri azalınca bu üründen yeniden alacağım.
Yazısı için tık tık

Redist Saç Parfümü: Saçları mis gibi kokutan ama saça sıkınca asla ağırlık yapmayan bir parfümdü severek kullandım.
Yazısı için tık tık

Pantene E Vitaminli Keratin Onarıcı Saç Bakım Yağı: Saçımı ağırlaştırmayan, elektriklenmesini önleyen bir saç bakım yağıydı.
Saçlarım ince telli olduğu için bu tarz ürünleri her zaman kullanıyorum belki bi ara yeniden alırım.
Yazısı için tık tık

Yves Rocher Köpürmeyen Krem Şampuan: Saçları güzel temizleyen, biraz zor arınan ama içeriği güzel bir şampuandı.
Yazısı için tık tık


Redist Feeling Vücut Kremi: Hafif yapılı bir kremdi ve yazın nemlendirmesi yeterli gelmişti eğer cildiniz çok kuru değilse nemlendirmesi yeterli gelecektir.
Yazısı için tık tık

Avon Gliserinli El Kremi: Yıllardır bittikçe aldığım bir el kremi nemlendirmesini çok seviyorum.

Lapitak Dermoness El Kremi: Çok yoğun kıvamlı bir kremdi havalar soğuyunca daha sık kullandım ve böylece bitti.
Eğer ki elleriniz çok kuruysa bu soğukta uzun süre ellerini nemli tutacaktır.
Yazısı için tık tık

Seranem Nemlendirici El Kremi: Yaz aylarında sık kullandığım bir krem oldu çünkü yapısı Lapitak gibi çok yoğun değil.
Yazısı için tık tık

Yves Rocher Soğuğa Karşı Onarıcı Konsantre El Kremi: Çantamda taşıdığım bir kremdi boyutunun küçük olmasından dolayı tam çantada taşımadık bir ürün ama nemlendirmesi gerçekten çok güzel keşke daha büyük gramajlısı da olsa.
Yazısı için tık tıkLapitak Ayak Deodorantı: Yaz aylarında kullanıp bitirdiğim bir üründü güzeldi.
Yazısı için tık tık

Lapitak Ayak Kokusu Önleyici Krem: Bu da yaz sıcağında kullanıp bitirdiğim bir kremdi, nemlendirmesini çok beğendiğim bir ürün oldu.
Yazısı için tık tık

Oriflame Feet Up Ayak Bakım Maskesi: Uzun zamandır elimde olan bir üründü hatta dibinde kalan birkaç kullanımlığı bozulmuş olduğu için tam bitmeden çöpe gitti.
Ama özellikle kış aylarında çok güzel yoğun nem veren bir ayak bakım ürünüydü malesef artık Oriflame üyesi değilim ama bir başka markanın bu tarz ayak bakım maskesini bulursam denemek istiyorum.
Bir de yazısını yazmadığım ürünlerdenmiş bunu şimdi fark ettim.:)

İnnova DermoCare Ayak Kremi: Yoğun ama ağır olmayan bir yapısı vardı, severek kullandım hatta soğuyan bu havalarda ki nemlendirmesinden de çok memnun kaldım.
Yazısı için tık tık

Avon Footworks Ayak Peelingi: Bittikçe aldığım bir ayak peelingi, yıllardır severek kullanıyorum bu bitince yine yedeği açıldı.

Harmolance Ayak ve Topuk Bakım Kremi: Hafif yapılı bir ayak kremiydi çok kuru ciltler için kış aylarında kullanım için biraz hafif kalacak ürünlerden.
Yazısı için tık tıkAvon Nutra Effects Onarıcı Temizleme Sütü: Krem kıvamlı bir üründü, cildi arındırması güzeldi ama yeniden almam çünkü cildim kuru olsa da ben temizleme sütlerini pek tercih etmiyorum.
Yazısı için tık tık

Himalaya Herbals Neem Özlü Yüz Yıkama Köpüğü: İçeriği güzel, cildi temizlemesi gayet güzel bir temizleme ürünüydü hatta şu üçlü içerisinde en severek kullandığım ve memnun kaldığım ürün bu oldu.
Elimde ki yüz temizleyiciler bittiği vakit yeniden alabilirim.
Yazısı için tık tık

Himalaya Herbals Neem Özlü Yüz Yıkama Jeli: Bu da içeriği güzel bir temizleyiciydi, yaz aylarında kullandım daha çok karma, normal ve yağlı ciltlere uygun bu yüzden kuru ciltlerin pek seveceğini sanmıyorum.
Yazısı için tık tık


Himalaya Herbals Neem Özlü Arındırıcı Scrub: Granülleri biraz iri olan bir arındırıcı pek akneli ciltlere göre değil ben de cildimi tahriş etmemesi için nazik bir şekilde kullandım.
Genel olarak beğendiğim bir üründü ama yeniden almayı düşünmüyorum.
Yazısı için tık tık

Yves Rocher Hydra Vegetal Nemlendirici Peeling: Cildi çok güzel kirden arındıran bir peeling ayrıca kurutup, geren bir ürün değildi.
Yeniden alacağım bir peeling değil ama kullanırken beğendiğim ürünlerdendi.
Yazısı için tık tık

Skincode Essentials Lifting Moisture Maske: Jel yapılı bir maskeydi cilde nem vermesi güzeldi ama benim için bittikçe alınacak, şahane bir ürün değildi.
Yazısı için tık tık

Caudalie Kil Maskesi: Krem yapılı bir kil maskesiydi içeriğinde ki üzüm çekirdeği yağı sayesinde cildimi kurutmadan çok güzel bir şekilde kirden arındıran bir maskeydi.
Yazısı için tık tık


Topicrem Makyaj Temizleme Suyu: Benim için ortalama bir makyaj temizleme ürünüydü.
Ten makyajını ciltten arındırması çok iyi ama malesef yoğun göz makyajını temizlemek konusunda pek yeterli değildi.
Yeniden almayı düşünmüyorum.
Yazısı için tık tık

The Body Shop Camomile Yüz Temizleme Yağı: Pek fazla yağ formda ki ürünleri kullanmayı sevmiyorum.
Bu ürün hem göz hem ten makyajını çok güzel temizliyor, cildimi bu yağ sonrası temizleme köpüğü&jeli ile temizlediğimde asla cildimde yağlı bir his kalmıyor.
Ve en önemlisi ne yüzümde ne göz çevremde yağ butoncuğuna sebebiyet vermedi ama benim için tüm artılarına rağmen sırf yağ olduğu için almayacağım bir ürün oldu.
Yazısı için tık tık

Avon Nutra Effects Makyaj Temizleme Suyu: Yine Topicrem gibi ten makyajını güzel temizleyen ama göz makyajı konusunda sınıfta kalan bir ürün bu yüzden yeniden alınmayacak.
Yazısı için tık tık

Nivea BB Clean: 3 Makyaj temizleme suyu içerisinde bana göre en başarılısı bu elimde ki makyaj temizleyiciler bittiğinde indirimde denk gelirsem büyük ihtimal alırım.
Yazısı için tık tıkCyrene İnstant Calm Facial Tonik: Spreyli şişede olmasından dolayı kullanımı pratik bir tonikti.
İçeriği temiz, cildimde herhangi bir hassasiyete neden olmayan, kullanım sonrasında cildimi yumuşatan bir ürün ama yeniden almayacağım.
Yazısı için tık tık

Gülsha Gül Suyu: Adı gül suyu olsa da ben tonik olarak kullandım ve cildimi yumuşacık yapmasını, ferahlatmasını çok sevmiştim.
Yazısı için tık tıkCeradolin-P Nemlendirici Krem: Hem nemlendirici hem nem maskesi olarak kullanılabilinen bir üründü.
Kış aylarında nemlendirici olarak etkisi gayet iyiydi ama yaza doğru ağır gelmeye başladı.
Fakat nem maskesi olarak etkisi çok daha iyiydi.
Yazısı için tık tık

Skincode Essentials 24 Saat Etkili Nemlendirici Krem: Yine bir kuru cilt kremi benim cildim yazın daha az kuruyor bu yüzden yaz aylarında az az kullandım çünkü nemlendirmesi baya yoğundu.
Ama havalar soğumaya başlayınca verdiği nem çok iyiydi, fiyatı yüzünden yeniden almayı düşünmüyorum çünkü piyasada böyle performans sergileyen ama daha uygun fiyatlı ürünler var.
Yazısı için tık tık

Lierac Diopticerne Göz Kremi: Aşırı kuru göz çevresi olanlar için nemlendirmesi yeterli gelmeyecek olan krem ama ben yaz ayları boyunca kullandığım için verdiği nem iyi gelmişti.
Açıkcası ortalama bir göz çevresi ürünüydü çünkü ince çizgi ve morluklara gözle görülür tam bir etkisi olmadı.
Yazısı için tık tıkGelelim biten makyaj ürünlerine bu sene baya bir makyaj ürünü bitirdim ki yaz aylarında zor geçen hamilelik döneminden dolayı bir süre sık makyaj yapamadım eğer yapabilseydim herhalde bu ekipte birkaç tane daha biten ürün olurdu.


Yves Saint Laurent Touch Eclat Fondöten: Bu bitince yerine yenisi alınan ender makyaj ürünlerinden diyebilirim.
Cildimde ki ışıltısını, doğal durmasını, yoğun olmayan kapatıcılığını çok seviyorum.
Normal ve kuru ciltler için bence en güzel fondötenlerden birisi kendisini pek bir sevmekteyim.
Yazısı için tık tık

Revlon Nearly Naked Fondöten: Yapı olarak Touch Eclat'a benzeyen bir fondötendi.
Yoğun bir kapatıcılığı yok, ciltte ağırlık yapmıyor, kadife gibi bir his bırakıyor.
Revlon markası ülkemizde satılsa da malesef bu fondöten gelmedi.
Yazısı için tık tık

Gosh BB Krem: Bu gördüğünüz biten 2. tüp şimdilik elimde ki ten ürünleri bitmeden yeniden almayacağım ama bunun kadar memnun kaldığım bir BB Krem bulamazsam 3. kez almam kaçınılmaz olacak.
Yazısı için tık tık

Rimmel London Match Perfection Concealer: Göz çevresine doğal bir aydınlık veren ama kapatıcılığı hafif bir concealer bu biten 2. tüptü yeniden sadece Watsons'ta satıldığı için almayacağım.
Yazısı için tık tık

MAC MSF Natural Pudra: Mineral içerikli bir pudra ve bence piyasada ki kuru ciltler için olan en iyi pudralardan birisi desem abartmış olmam.
Pek fazla fondöten üzerine uygulamadım ama cildimi iyice nemlendirdikten sonra sık kıllı bir fırça ile veya nemli olmayan bir sünger ile cildime uyguladığım zaman ortaya çıkan sonuç çok iyiydi.
Fazla bir kapatıcılığı yok, şimdilik yeniden almayacağım ama kuru ciltli olup pudra arayanlara MAC'e bakmalarını öneririm.
Yazısı için tık tık


Avon Big&Multiplied Maskara: Günlük kullanım için çok güzel bir maskaraydı özellikle kıl yapılı fırçasını beğenmiştim.
Yazısı için tık tık

Avon Aero Volume Maskara: Kahverengi maskara pek bulunmuyor bende bu üründen daha önce 1 tane bitirmiştim.
Hem çok doğal bir görünüm veriyor hem kirpikleri güzel ayırıyordu açıkcası Avon'un güzel olan birkaç maskarasından biri diyebilirim.

L'oreal Volume Miss Manga Maskara: Yazısını yazmayı unuttuğum bir maskara ve Volume Million'a göre çok daha severek kullandığım bir maskaraydı.
Hem kıl fırçasını sevdim hem de verdiği dolgunluğu, kirpiklerimi uzatmasını çok sevmiştim.
Elimde ki maskara stoğu bittiği vakit yeniden alabilirim.

L'oreal Volume Million Lashes Maskara: Fırçasını sevemediğim hatta ilk aldığım zaman ıslak yapısından dolayı sık kullanamadığım ama kurumaya başlayınca pek bir sevdiğim yeniden almayacağım bir maskara:)
Yazısı için tık tık


Rimmel London Kaş Kalemi: Alalı yıllar olmuştu biraz sert bir kalemdi ve sonunda bitti yeniden almayacağım.

Essence Make Brow Kaş Maskarası: Minik fırçası, renginin kızıllık barındırmaması, kalıcılığı tatmin edici olmasından dolayı severek kullandım hatta yerine yenisini hemen aldım.
Yazısı için tık tık

Rimmel London Brow This Way: Ortalama bir üründü ama Essence'in fırçası daha küçük olması, daha kolay uygulanmasından dolayı bu ürünü yeniden almadım.
Yazısı için tık tık

Wet n Wild Kaş Jeli: Memnun kaldığım bir ürün zaten Essence veya Wet n Wild'tan hangisinin kaş jelini bulursam alıyorum.
Malesef bu da yazısını yazmayı unuttuğum ürünlerden.


Clinique Göz Kalemi: Rengini çok sevmiştim malesef her zaman satışta olan bir kalem değil yılbaşı setinin içerisinden çıkmıştı.
Olur da bir gün Clinique bu rengi satışa çıkarırsa büyük ihtimal alırım.

Yves Rocher Suya Dayanıklı Asansörlü Göz Kalemi: Tam bir kömür siyahı olmasa da kalıcılığı ve yumuşaklığından dolayı severek kullandım.
Yazısı için tık tık

Gosh Forever Metallic Kalem Far: Silver Rose çok güzel bir rengi olan, metalik ama içerisinde sim barındırmayan bir kalem fardı.
Severek kullandım, bitti ve malesef artık bulamıyorum.
Ama bunun rengine benzeyen kalem far bulunca mutlaka alacağım.
Yazısı için tık tık

Wet n Wild Tekli Far - Brulee: Yapısı yumuşak, rengi sıkça kullandığım bir far olunca bitmesi kaçınılmazdı.
Zaten ten rengi far hemen hemen her makyaj yapan kadının en sık kullandığı renktir.
Şimdilik yeniden almayacağım elimde ki paletlerde yer alan ten rengi farlar bitince alabilirim.
Yazısı için tık tıkYves Rocher Makyaj Süngeri: Fiyatına göre performansı çok iyiydi ama malesef çabucak yırtılıp deforme oldu.
Makyaj süngeri stoğu olduğu için yeniden almayacağım.
Yazısı için tık tık

Revlon Colorburst Ruj: Rengi çok güzeldi, severek kullandım ama malesef bitmedi yarısı duruyor fakat yapısı bozulduğu için çöpe gitti.
Revlon'un bu serisi ülkemize gelmedi ve bence rujların yapısı, kalıcılığı çok iyi keşke getirselermiş.

Yves Rocher Nemlendirici Ruj: Dudakları çok güzel nemlendiren, içerisinde rahatsız edici olmayan ışıltılar barındıran, sıkça kullanıp dibini görebildiğim bir ruj oldu.
Elimde ruj dolu olmasa belki yeniden alırdım ama bu seriden farklı bir renk almayı düşünüyorum.
Yazısı için tık tık

Nivea Dudak Balmı: Parmakla uygulanan bu tarz dudak balmları malesef pek hijyenik olmuyor zaten bolca kullandım bitti hatta bi ara çantalarımın birinde kalmış dibinde kalanda bozulmuş.
Yeniden almayacağım bir dudak balmı diyebilirim.Vee bu yazının gurur tablosu The Balm'ın Balm Jovi paletini sonunda bitirdim.
2 tane far bitmedi ama sık kullandığım renkler olmadığı için bitmesi neredeyse imkansız, aydınlatıcı bitmedi ama zaman zaman kullandığım için paletten söküp çıkarttım.
Allığın rengini kendime yakıştırmadığım için pek kullanmadım ve resimlemeyi unuttuğum rujların ise nude rengi baya azaldı ama kırmızı tonlu olanın da bitmesi imkansız.
Paleti yaklaşık 1 yıldır sık kullanıyorum ve bitirmeyi kafaya koymuştum hatta her makyajımda başka bir far paleti kullansam bile Balm Jovi'den mutlaka bir rengi araya sıkıştırdım.
Zaten her makyajda bir veya birkaç rengini kullanmasam bitmezdi fakat bir daha asla böyle kapsamlı bir palet almam çünkü bitmek bilmiyor.
Far bitse allık bitmiyor, allık bitse ruj bitmiyor o yüzden far ayrı allık ayrı ruj ayrı alırım mis gibi kullanırım.

2016 bitmeden Bitenler yazısı yazabildiğim için sevinçliyim umarım 2017 yılı daha az ama öz makyaj ürünü aldığım ama daha çok makyaj ürünü bitirdiğim bir yıl olur.:)


Sevgilerimle
11 yorum:

 1. Ne çok ürün bitirmişsin. Sıkılmadan tek tek okudum valla. En çok da Balm jovi'yi bitirmeni tebrik ediyorum:))

  YanıtlaSil
 2. Tebrik ederim ne kadar çok ürün bitmiş :) gelsin yenilere banada beklerim sevgiler :)

  YanıtlaSil
 3. ohh maşallah ne cok ürün bitmiş tebrik ederim:)

  YanıtlaSil
 4. Ohh Harikasın canım. Ne güzel ürünler bitirmişsin valla bende özellikle makyaj ürünü bitirince pek bir mutlu oluyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Makyaj ürünü bitirmenin mutluluğu anlatılmaz yaşanır:)

   Sil
 5. Renkli kozmetik kısmına bayıldım, bravo! Hele o Balm Jovi palet beni benden aldı! Asla başaramayacağım şey palet bitirmek sanırım... Cilt bakımı kısmında ise, Caudalie'nin maskelerine ben de bayılıyorum; kesinlikle hepsi çok başarılı! Yenileirni güle güle kullan, sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zorlandım ama o paleti bitirdim sanırım bir süre palet almam refill far alıp sık kullanacağım renkleri tercih ederim çünkü kullanılmayacak renklerin de olduğu paleti bitirmek kolay olmuyor.
   Teşekkür ederim tatlım:)

   Sil
 6. Makyaj ürünleri konusunda tebrik ediyorum hele ki balm jovi süper olmuş

  YanıtlaSil